Sven Nykvist

Sven Vilhem Nykvist

8,4
1 642 oceny zdjęć
powrót do forum osoby Sven Nykvist

KULT ŚWIATŁA:)
Niedawno przeczytałem:)
Opisuje w niej całe swoje zycie zawodowe - mniej prywatne.
Dużo interesujacych faktów, ciekawostek. Przede wszystkim - portert wielkiego operatora!

hihihaha

O!:) właśnie jestem w połowie, świetna książka, aż można sobie wyobrazic jak siedzi gdzieś i opowiada to wszystko, o Afryce, bębnie:D, swoich rodzicach (nie miałam pojęcia kim byli), wspomnienie z czasu wojny też ciekawe, zwł że był w pewnym sensie 'tylko' obserwatorem... nabrał niesamowitego dystansu do filmowego światka i do siebie też...:')

msgamgee

Jak dla mnie najlepsze były fragmenty o współpracy z Bergmanem - można się z autobiografii Nykvista też sporo dowiedziec o szwedzkim reżyserze.

the_boutique

Książki nie można już kupić , nakład wyczerpany :/ zresztą aukcji też żadnej jak dotychczas nie widziałem . Chyba poszperam jeszcze w antykwariatach we Wrocławiu .

sebastian_lewek

Można zamówić w empiku - jest promocja - książka kosztuje... 5 zł!

msgamgee

Udało mi się kupić jakieś 3 lata temu na allegro ale i tak świetna wiadomość że została wznowiona. Fantastyczne są te jego wspomnienia o współpracy z Bergmanem ale też o tym jak trafił do Hollywood i jak różniło się tam podejście do pracy ze światłem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones